All Hands Meeting: Relacja z naszego kwartalnego spotkania

powrót do listy
All Hands Meeting: Relacja z naszego kwartalnego spotkania

Trzeci kwartał za nami, a to oznacza jedno - All hands meeting, czyli nasze firmowe spotkanie podsumowujące. Tym razem spotkaliśmy się w Hotelu Ruben, by porozmawiać o naszych osiągnięciach, kierunkach rozwoju, a także - by rozdać nagrody naszym pracownikom.

W Metapack spotykamy się co trzy miesiące, żeby podsumować minione tygodnie w każdym z naszych działów. Chcemy, by nasi pracownicy mieli świadomość, co dzieje się w firmie i jak się rozwijamy. O tym, dlaczego te spotkania są tak ważne mówi Kasia z działu HR:

 

Dyskutujemy o tym, co się udało osiągnąć, a co jeszcze przed nami. Staramy się, by na każdym spotkaniu występował ktoś inny. Zawsze mamy jakąś delegację, na przykład z biura w Londynie, która prezentuje swoją część. Przedstawiamy dużo danych, w tym finansowych, mówiących o tym, w jakiej kondycji jest firma.

Marcin Wójcicki, założyciel i Managing Director w Metapack Poland dodaje:

Spotykamy się co kwartał przede wszystkim, żeby wymienić się informacjami, co dzieje się w firmie. Są różne lokalizacje, jest dużo działów, departamentów, różne funkcje, więc chcemy, by każdy usłyszał o sobie nawzajem. Co się udało osiągnąć, jakie są plany, w którym jesteśmy miejscu. Mówimy o wszystkim - i o wynikach finansowych i o realizowanych projektach.

Będzie się działo!

Kasia, nasza specjalistka od Human Resources także zabrała głos w tym spotkaniu. Jej tematem był Employer Branding, czyli działania mające na celu budowanie silnego wizerunku w świadomości obecnych i przyszłych pracowników Metapack. W naszej firmie dużo się dzieje, ale będzie działo się jeszcze więcej i do tych przedsięwzięć chcemy naszych Metapackersów włączyć i zaangażować.

all hands meeting metapack

Na tym część „HR-owa” się nie skończyła. All Hands Meeting to także okazja do wręczenia nagród naszym pracownikom, którzy nie tylko wyznają, ale także wcielają w życie działania zgodne z naszymi firmowymi wartościami. Są to:

  • Passion
  • Collaboration
  • Integrity
  • Innovation

Kasia wyjaśnia jak działa plebiscyt:

Co kwartał każdy z pracowników może podać nominację kolegi lub koleżanki do jednej z czterech kategorii. Grono zielonogórskiego leadershipu wybiera z tych nominacji po trzy osoby i wręcza im nagrody od firmy.

Cel: minimalizacja czasu realizacji zleceń

Swoją prezentację przedstawiła także Beata, która zaprezentowała plan usprawnień wdrożeń dla naszych klientów, współpracy z kurierami, poprawiania relacji. W tym ambitnym przedsięwzięciu chodzi o to, by procedury, które obecnie zajmują od kilkunastu do kilkudziesięciu dni, zredukować do 48 godzin!

all hands meeting metapack

Jak zamierzamy to osiągnąć? Beata ma konkretne wytyczne, opracowane przy współpracy dwóch Metapackowych zespołów:

Musimy wprowadzić pewne rozwiązania od nowa i zamiast naprawiać stare integracje, budować je od zera. Współpracować przy tym z kurierami i wyjaśniać, co robimy, dlaczego to robimy. Budować większą świadomość o tym jakich mamy klientów, jakie mamy wyzwania, z czym oni się zmagają.

Poprawy w zakresie bezpieczeństwa

O zaprezentowanie osiągnięć naszego londyńskiego zespołu został poproszony Łukasz z Metapack Zielona Góra. Wystąpienie dotyczyło zmian, które wdrożyliśmy w zakresie bezpieczeństwa danych oraz tego jak w ostatnim kwartale wyglądał ruch przychodzący i wychodzący jeśli chodzi o przesył danych. Łukasz prezentował narzędzia, z jakich korzysta zespół z Londynu oraz przedstawił jego plany na kolejne miesiące.

all hands meeting metapack zielona góra

Wystąpienie Łukasz podsumował w kilku zdaniach:

To są takie techniczne ciekawostki, ale myślę bardzo interesujące dla nas wszystkich tutaj. W porównaniu do tego, co było, zrobiliśmy kolosalny postęp. Na tle innych firm z branży IT jesteśmy w bardzo dobrym miejscu. Mamy szereg narzędzi, które mocno nas zabezpieczają. Skupiamy się też na świadomości ludzi - chcemy, by była ona wysoka. Zespół z Londynu nie chce reagować na incydenty, chce im zapobiegać. Po to mamy szereg treningów i szkoleń dla pracowników, by nie dopuścić do tych incydentów.

Nowy poziom onboardingu

Głos w spotkaniu zabrał także Piotrek, nasz Head of Carrier Integration. To młody 50-osobowy zespół w Metapack, który w ostatnich miesiącach zrealizował bardzo dużo zadań i ma się czym pochwalić. Jego zadanie polega na tym jak zlikwidować bariery oraz trudności związane z wejściem na pokład Metapack nowych pracowników.

all hands meeting metapack zielona góra

To niełatwe, ale jak ocenia Piotr, zmiany idą w dobrym kierunku, a jeszcze wiele zadań przed nimi.

Czas na integrację

Po takiej dawce merytorycznych wystąpień zasłużyliśmy sobie na relaks i kontynuowanie ciekawych wątków w mniej formalnej atmosferze. Dlatego zorganizowaliśmy mały „after” w klubie Barcelona, ale relację z tego wydarzenia zostawimy już dla siebie 😉

all hands meeting metapack zielona góra

all hands meeting metapack zielona góra

all hands meeting metapack zielona góra

all hands meeting metapack zielona góra

all hands meeting metapack zielona góra

Poprzedni artykuł

Metapack na AWS Immersion Day 2019

przeczytaj

Następny artykuł

Przygotowania do peaku w Metapack

przeczytaj