Biznes ma głowę w chmurach? Metapack na Dniach Otwartych WiEA

powrót do listy
Biznes ma głowę w chmurach? Metapack na Dniach Otwartych WiEA

26 lutego braliśmy udział w dniach otwartych na Wydziale Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Przybliżyliśmy studentom zagadnienie zastosowania chmury w biznesie i przedstawiliśmy korzyści pracy w Metapack.

Kariera w Metapack

Informacje o możliwościach budowania kariery w naszej firmie przekazywała Kasia z działu HR. Odpowiedzialna za nasze stoisko, prowadziła ze studentami rozmowy o szansach na rozwój jakie oferuje Metapack, stosujący w codziennej pracy technologie wykorzystywane przez największe firmy e-commerce na świecie. Odwiedzający stoisko, poza odpowiedziami na nurtujące ich pytania, otrzymali także nasze firmowe gadżety.

Biznes patrzy w górę

W tym samym czasie w sali 211 uczelni trwał wykład dla studentów przygotowany przez Wiktora i Marcina. Wybór miejsca nie był przypadkiem. Sala 211 to laboratorium urządzone przy wsparciu Metapack i sygnowane logotypem naszej firmy.

O czym Metapackersi opowiadali studentom? W wykładzie zatytułowanym „Biznes patrzy w górę, IT dostarcza chmurę” poruszyli bardzo ważny i aktualny temat zastosowania rozwiązań chmurowych w biznesie. Wykład powstał z myślą o osobach zainteresowanych kierunkiem studiów „Biznes elektroniczny”.

metapack na dniach otwartych wiea

Wystąpienie podsumowuje Wiktor z działu HR:

W trakcie prezentacji, staraliśmy się w przystępny sposób przybliżyć odwiedzającym tematykę zastosowania chmury w biznesie. Chociaż wszyscy korzystamy z tych rozwiązań na co dzień słuchając muzyki, oglądając seriale, grając w gry, czy korzystając ze smartfona, raczej nie przywiązujemy wagi do tego, jaka technologia za tym stoi.

W Metapack, biorąc pod uwagę potrzeby naszych klientów i ich zróżnicowanie w skali roku, stosujemy wiele rozwiązań optymalizujących dostępność serwisów, ich skalowanie oraz monitorowanie. Co istotne poziom technologiczny, na którym stoimy znajduje odzwierciedlenie w tym, że kwestie wydajności i dostępności są mierzone w milisekundach.

Nasi słuchacze chętnie brali aktywny udział w spotkaniach, a jedna z grup nagrodziła nas nawet brawami - dodaje Wiktor.

Metapack dla studentów

Wizytę na zaprzyjaźnionej uczelni oceniamy – jak zawsze – pozytywnie. Kontakt z młodymi ludźmi, zainteresowanymi nowoczesnymi technologiami, jest dla nas bardzo ważny. Pokazujemy im, że nie muszą opuszczać Zielonej Góry, by pracować w firmie o światowej renomie i osiągnięciach. Mamy też okazję bliżej poznać młodych, energicznych ludzi, którzy za kilka lat wejdą na stałe na rynek pracy.

Póki co, uczącym się osobom oferujemy możliwości współpracy w postaci praktyk studenckich lub pracy na niepełny etat. Jeśli studiujesz i już teraz chcesz zadbać o rozwój swojej przyszłej kariery, skontaktuj się z nami. Chętnie Cię poznamy.

Poprzedni artykuł

Metapack #zostajewdomu

przeczytaj

Następny artykuł

Jak dbamy o rozwój naszych pracowników – rozmowa z Krzyśkiem z zespołu Spartans

przeczytaj