Metapack Active: Na szlaku Nowych Granic

powrót do listy
Metapack Active: Na szlaku Nowych Granic

Pod koniec września Krzysiek i Hubert pokonali 103 km w VII Ultramaratonie Nowe Granice. Przeczytajcie krótką relację z tego wydarzenia, przygotowaną przez Krzyśka, inicjatora tego wyzwania.

W sobotę, 25 września 2021 odbył się kolejny VII Utramaraton Nowe Granice.

Impreza po przerwie pandemicznej wróciła do swojego pierwotnego formatu, czyli biegu i/lub jazdy na rowerze wokół Zielonej Góry. Całkowity dystans wynosi 103 km.

Dawno już nie brałem udziału w imprezach masowych (nie licząc Biegu Bachusa na Winobranie), bo się nie odbywały z wiadomych przyczyn. Zatem gdy tylko nadarzyła się okazja, zdecydowałem się wziąć udział. Początkowo planowałem pobiec sam na dystansie 23 km, ale ostatecznie udało mi się namówić Huberta na przejechanie 80 km rowerem. Wystąpiliśmy zatem w sztafecie duathlonowej, która miała dwa etapy:

  • mój bieg przez 23 km,
  • 80 km jazdy na rowerze, której podjął się Hubert.

Start biegu był o godzinie 6:00, kiedy jeszcze było ciemno. Trzeba było mieć ze sobą latarkę, tzw. czołówkę, żeby wiedzieć, gdzie się biegnie – tym bardziej, że trasa prowadziła przez lasy. Na metę w Jarogniewicach dobiegłem dokładnie po 2 godzinach. Tam już czekał na mnie Hubert, który ruszył w swoją część trasy.

Ok. godziny 11:00 czekałem na mecie na Huberta, gdzie trzasnęliśmy sobie pamiątkową fotkę.

Metapack Active VII Ultramaraton Nowe Granice 2021

W sztafecie wystartowało 21 drużyn. Zajęliśmy miejsce 10. z czasem 5:12. Wynik uznajemy za dobry, tym bardziej, że nie przygotowywaliśmy się specjalnie do tej imprezy.

Krzysztof


Gratulujemy chłopakom tak dobrego wyniku i determinacji, by pokonać tyle kilometrów w sobotni, wrześniowy poranek 🙂

Jeśli Ty również lubisz wyzwania i szukasz osób, które chętnie wezmą w nich udział, a przy okazji szukasz pracy w branży IT, śledź nasze aktualne procesy rekrutacyjne. W naszym zespole na pewno się odnajdziesz!

Poprzedni artykuł

Rekrutacje wewnętrzne w Metapack. Od obsługi klienta do kodowania – historia Magdy

przeczytaj

Następny artykuł

Utalentowany Metapack – jak rekrutujemy specjalistów branży IT?

przeczytaj