Metapack dla pracowników medycznych

powrót do listy
Metapack dla pracowników medycznych

Są na pierwszej linii frontu, a mimo to zachowują energię i wykonują swoje obowiązki bez narzekania. Nie ulega wątpliwości, że potrzebują wsparcia. Lekarzom, pielęgniarkom, pracownikom medycznym walczącym z epidemią, spieszymy z pomocą.

Posiłek dla medyka

To akcja współorganizowana przez lokalne restauracje oraz Bidfood Farutex. Początkowo zaangażowały się w nią zielonogórskie jadłodajnie, ale bardzo szybko dołączyły także te z okolic – z Krosna Odrzańskiego czy Dąbia. Gotują one codziennie posiłki, które trafiają do szpitali, by zapewnić personelowi medycznemu ciepły i smaczny obiad.

W jaki sposób włączyliśmy się do tej akcji? Postanowiliśmy przekazać środki pieniężne na składniki do posiłków. Bidfood Farutex mógł zakupić niezbędne produkty i dostarczyć je do restauracji.

W tej chwili w akcji #PosiłekDlaMedyka biorą udział: Jeffersons, Klimat Bistro, Pizzeria Roma, Jazzgot, Restauracja Pesto, 12 Stolików, Bistro Zdrówko, Il Vicolo, ośrodki wypoczynkowe „Temar” w Dąbiu i Kołatce. Lista ta ciągle rośnie, a wsparcia restauracjom może udzielić każdy. Gorąco do tego zachęcamy.

Tysiąc maseczek

Posiłki to jednak nie wszystko, czego potrzebują medycy. Wiemy, że szpitale mierzą się głównie z niewystarczającą ilością sprzętów i produktów medycznych, mających zapewnić im odpowiednie bezpieczeństwo. Dlatego w drugiej połowie kwietnia przekazaliśmy na Centralny Blok Operacyjny Szpitalu Uniwersyteckiego w Zielonej Górze maseczki ochronne. Na blok operacyjny 24 kwietnia br. trafiło tysiąc takich maseczek, a my otrzymaliśmy podziękowanie od pracowników szpitala.

Metapack dla pracowników medycznych

Przyłbice od Codenauty

Czekając na powrót Metapackersów do biura, zamówiliśmy dla nich przyłbice, które – mamy nadzieję – zapewnią im lepszy komfort pracy. Informację przekazał naszym pracownikom Codenauta, bohater naszej marki, stojący na straży naszego firmowego motto: Sky is not the limit.

Na tym jednak Codenauta nie chciał poprzestać. Zorganizował też przyłbice dla bohaterów pierwszej linii kontaktu z wirusem. Paczki dotarły do Polikliniki, Przychodni Vigor, Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw, Hospicjum przy parafii św. Józefa na Zaciszu. Planujemy przekazanie przyłbic również do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonej Górze.

Metapack dla pracowników medycznych

Więcej niż oklaski

Tak naprawdę jednak podziękowania należą się im: lekarzom, pielęgniarko, pracownikom medycznym, opiekunom. Przypomnijmy, że województwo lubuskie jest regionem o najniższej liczbie zachorowań. Nie mamy też przypadków śmiertelnych. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele, ale z pewnością jedną z nich jest niestrudzona praca pracowników służby zdrowia.

Wszystkim Wam dziękujemy za ciężką pracę, a osoby czytające ten wpis zachęcamy do wspierania medyków na co dzień. Wpuszczajcie ich przed siebie w kolejkach sklepowych, okazujcie życzliwość, pomagajcie, jeśli możecie. Razem jesteśmy silniejsi.

Poprzedni artykuł

Winter Party w Żabim Dworze

przeczytaj

Następny artykuł

Home Office w Metapack: Onboarding w wersji online

przeczytaj