Peak Counter 2019

powrót do listy
Peak Counter 2019

Tegoroczny peak sprzedażowy był dla nas okazją do podjęcia kolejnego wyzwania. Efektem jest Peak Counter nowej generacji, który pomógł nam zliczać zamówienia podczas najgorętszego weekendu w naszej branży. Zobacz jak przebiegały prace.

Peak Counter 2.0 to dzieło naszych inżynierów – Łukasza i Marcina. Ich pierwszy wynalazek pokazywał nam dzienną ilość zamówień dokonywanych przez nasze systemy na żółtym busiku DHL. Pojazd wjeżdżał wzdłuż drewnianej belki z każdym złożonym zamówieniem.

Zobacz jak wyglądał nasz pierwszy licznik:

peak counter 2019 metapack
peak counter 2019 metapack
peak counter 2019 metapack
peak counter 2019 metapack

W tym roku chłopaki postanowili stworzyć urządzenie zupełnie nowej generacji. Tak powstał Peak Counter numer dwa, wykorzystujący odzyskane elementy: nieużywane smartfony, elektronikę oraz równie ważny element – drewnianą deskę. Nasi inżynierowie podjęli wszelkie starania, by jak najmniej części urządzenia zakupić, a postawić przede wszystkim na recykling. Jak podkreślają chłopaki, był to także pierwszy projekt Metapack bez tyrtyrek!

Do powstania licznika zaangażowali także pozostałych członków zespołu oraz inżynierów z londyńskiej siedziby Metapack. Do czego był im potrzebny tak liczny team? Zobacz na filmiku, na którym udokumentowaliśmy wszystkie etapy prac:

Nie obyło się bez przeszkód. Nie wszystkie zdobyte telefony działały, a jeden z nich był zawirusowany i zagroził efektom całej pracy. Na szczęście wszystkie kryzysy udało się szybko zażegnać.

Chłopaki podeszli do realizacji projektowo: stworzyli dokumentację, rysunki, napisali kod w oparciu o nasze Metapackowe technologie. Wynalazek miał premierę podczas naszego Thanksgiving Lunchu w miniony czwartek.

Na wyniki peaku musimy jeszcze chwilę poczekać, ale jeśli interesuje Cię jakie robimy postępy, możesz śledzić dane na bieżąco na naszej stronie: https://www.metapack.com/peak

Poprzedni artykuł

20-lecie Metapack

przeczytaj

Następny artykuł

Psu na Budę – Pomagamy bezdomnym zwierzakom!

przeczytaj