Pierce AB – Case Study

powrót do listy
Pierce AB – Case Study

Założona w 2009 r. firma Pierce AB jest wiodącym operatorem handlu elektronicznego, posiadającym jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek detalicznych online w branży motocykli i skuterów śnieżnych. Z lokalną obecnością na 16 rynkach europejskich i szacowaną liczbą 800 000 paczek wysyłanych tylko w tym roku, Pierce AB kontynuuje ambitny rozwój.

Dostarczając jeden, zintegrowany i stabilny system zarządzania dostawami, Metapack odgrywa ważną rolę w globalnych wysiłkach ekspansji Pierce AB. Firma zwiększyła liczbę przewoźników z 4 do 13, rozszerzyła zasięg i poprawiła obsługę klienta w rekordowym czasie, ale co najważniejsze, może teraz spełniać oczekiwania klientów bez względu na to, w jakim miejscu na świecie się znajdują.

Zobacz pełne case study naszego klienta.

"Metapack to świetne rozwiązanie, które pozwala nam na ciągłe ulepszanie naszej logistyki i zapewnianie najwyższej jakości usług naszym klientom. Ujednolicając nasze systemy, Metapack eliminuje trudności związane z rozwojem naszej firmy na arenie międzynarodowej, koncentrując się jednocześnie na lokalnych usługach dla klientów. Ostatecznie jest to jeden z czynników, które nasi klienci cenią najbardziej." - Stefan Rönn, COO i założyciel, Pierce AB

Pierce AB – case study

Krótko o firmie:

 • Działania na terenie 16 europejskich rynków.
 • Wysyłka około 800 tys. paczek rocznie.
 • Ponad 500 tys. zadowolonych klientów.

Wyzwania:

 • Przedstawienie lokalnej oferty klientom w 16 krajach.
 • Konsolidacja i usprawnienie logistyki.
 • Zapewnienie wyjątkowej obsługi klienta.
 • Skalowanie interesów biznesowych na arenie międzynarodowej.

Wyniki:

 • Rozszerzenie z czterech dostawców do 13 lokalnych przewoźników.
 • Zbudowanie nastawienia analitycznego i pomiarowego do definiowania decyzji dotyczących dostaw.
 • Ulepszenie pętli informacji zwrotnych, wiadomości z klientami i raportowania.
 • Zmniejszenie liczby połączeń i e-maili przychodzących do działu obsługi klienta.
 • Pewność we wspieraniu globalnych planów i rozwoju.

Zastosowane produkty i usługi:

 • Metapack Manager

Lokalność jako wartość

Chociaż firma prowadzi działalność w Szwecji i Polsce, Pierce AB kładzie ogromny nacisk na to, aby marki prezentowały konsumentom lokalną twarz. Biorąc pod uwagę każdą lokalną witrynę internetową wszystkich marek z portfolio, Pierce AB prowadzi łącznie 40 różnych witryn internetowych.

„Robimy wszystko lokalnie - wyjaśnia dyrektor operacyjny i założyciel Stefan Rönn. - Dlatego staramy się, aby każda witryna była lokalizowana przy użyciu lokalnych metod płatności, lokalnych przewoźników, lokalnych mediów społecznościowych - wszystko tak lokalne, jak to tylko możliwe, bez konieczności przebywania w kraju."

Aby zapewnić wyjątkową obsługę klienta w szerokim zakresie geograficznym, firma Pierce AB potrzebowała partnera, który mógłby zapewnić punkt kompleksowej obsługi dla wszystkich potrzeb związanych z zarządzaniem dostawami. Korzystając z Metapack Manager, zespół Pierce ma jedno zintegrowane rozwiązanie do drukowania etykiet i przydzielania paczek lokalnym przewoźnikom. Przed wdrożeniem Metapack czterech przewoźników zaspokajało wszystkie potrzeby firmy – dziś Pierce AB może wysyłać paczki za pośrednictwem 13 lokalnych dostawców.

Troska o klienta jako przewaga konkurencyjna

Wraz z mnożeniem się recenzji online i komentarzy klientów za pośrednictwem mediów społecznościowych, firma Pierce AB jest zdeterminowana, aby stworzyć przewagę konkurencyjną poprzez doskonałą obsługę.

„Musisz zapewnić lepszą i lepszą obsługę, ponieważ wszystko jest teraz tak przejrzyste - zauważa Rönn. - Coraz ważniejsze jest zaspokajanie potrzeb klienta, odpowiadanie na zapytania i rozwiązywanie problemów, zanim ulegną eskalacji”.

Dzięki stałej pętli informacji zwrotnej, dostarczanej przez Metapack Manager, klienci Pierce AB mogą otrzymywać natychmiastowe informacje o statusie dostawy za pośrednictwem wiadomości SMS. Jednocześnie zespół Pierce AB czerpie korzyści z solidnych raportów dotyczących dostaw, co umożliwia gromadzenie informacji w celu zwiększenia wydajności i ulepszeń.

„Teraz mierzymy wszystko: przychodzące, wychodzące, kompletowane, pakowane, wysyłane, odbierane przez klienta - wyjaśnia Rönn. - „W e-commerce naprawdę można zobaczyć szybką reakcję po wprowadzeniu zmian. Mierzymy rozmowy telefoniczne z tygodnia na tydzień i widzimy spadek liczby przychodzących telefonów i e-maili od klientów. Obserwujemy również, że oceny i recenzje dotyczące naszych dostaw są coraz lepsze."

Ujednolicone rozwiązanie dla łatwiejszej rozbudowy

Z szacunkową liczbą 800 000 paczek wysyłanych w roku, Pierce AB kontynuuje ambitny rozwój. Szwajcaria i Czechy to najnowsze pozycje na stale rosnącej liście obsługiwanych przez firmę obszarów, a obecnie trwają prace nad nową platformą internetową oferującą dostawy na całym świecie.

Jako pojedynczy, zintegrowany i stabilny system, Metapack odgrywa ważną rolę w tych globalnych wysiłkach ekspansji. Pomagając firmie w przedstawianiu przyjaznej twarzy konsumentom bez względu na to, gdzie się znajdują, Metapack Manager zapewnia kluczowe ogniwo w łańcuchu wartości w celu promowania przyszłego wzrostu.

„Jeśli możesz skłonić klientów do powrotu jeszcze raz, jeszcze dwa lub trzy razy i być z nami przez kilka lat, to jest to dobra inwestycja" - podsumowuje Rönn.

Poprzedni artykuł

Case study – John Lewis

przeczytaj

Następny artykuł

Case Study – ASOS

przeczytaj