Z wizytą w CKZiU „Elektryk”

powrót do listy
Z wizytą w CKZiU „Elektryk”

Pod koniec października odwiedziliśmy Zespół Szkół Elektronicznych w Zielonej Górze. Na spotkaniu z uczniami klas III i IV opowiadaliśmy o tym, czym się zajmujemy i jakie możliwości oferujemy w ramach rozwoju kariery.

W krótkim wywiadzie Wiktor z działu HR opowiada jaki był cel tego spotkania i co uczeń szkoły średniej może zrobić, żeby odbyć praktyki w Metapack.

Wiktor, powiedz krótko, gdzie jesteśmy i jaki jest cel tej wizyty?

Jesteśmy w Zespole Szkół Elektronicznych w Zielonej Górze. Spotykamy się dzisiaj z uczniami łącznie trzech klas. Naszym celem jest przede wszystkim pokazanie się, niekoniecznie namawianie, bardziej pokazanie tego, że jesteśmy w Zielonej Górze, że jesteśmy globalną marką. I że można robić ciekawe rzeczy również takim mieście jak Zielona Góra, niekoniecznie szukając w większych ośrodkach tylko i wyłącznie szans na budowanie kariery.

Od kogo wyszła inicjatywa, by takie spotkanie przeprowadzić?

To jest inicjatywa jednego z naszych Metapackersów, Adama. Kolega dołączył do nas niedawno, bo kilka miesięcy temu, ale już stwierdził, że warto z młodszymi kolegami – bo chodził do tej szkoły – podzielić się informacjami o naszej firmie.

Z kim się dzisiaj spotkacie?

Będą to uczniowie III i IV klas.

Czy macie jakiś program, który umożliwi uczniom zainteresowanym współpracą z Metapackiem odbycie praktyk, stażu czy podjęcie pracy zawodowej?

Jeśli ktoś będzie chętny, na pewno możemy być w kontakcie. W Metapacku jest możliwość odbycia praktyk dla uczniów szkół średnich. W tym roku na pewno jeden z uczniów będzie u nas praktykantem w lutym. Ta osoba została już wybrana, natomiast uczniowie zgłaszają się do nas z różnymi terminami praktyk i każde z takich zgłoszeń jesteśmy w stanie rozważyć.

Czy muszą mieć jakieś specjalne zdolności lub umiejętności, żeby dostać się na praktyki w Metapack czy wystarczy zgłoszenie?

To jest bardziej kwestia dostrzeżenia potencjału u danej osoby. Trudno weryfikować doświadczenie zawodowe, jeśli ktoś go nie posiada. Natomiast jeśli są to osoby, które już znają język angielski, przynajmniej częściowo, pokazują swoje zaangażowanie, uczestnicząc w projektach lub zajęciach pozalekcyjnych czy bawiąc się w programowanie po godzinach w domu, zawsze jest to dla nich dodatkowy plus.

Metapack praktyki dla uczniów szkół średnich
Metapack praktyki dla uczniów szkół średnich
Metapack praktyki dla uczniów szkół średnich
Metapack praktyki dla uczniów szkół średnich
Metapack praktyki dla uczniów szkół średnich
Metapack praktyki dla uczniów szkół średnich

Poprzedni artykuł

Metapackersi na Biegu Jeża 2019

przeczytaj

Następny artykuł

Metapack na AWS Immersion Day 2019

przeczytaj